• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільний музей

Екскурсії до музею

/Files/images/shklniy_muzey/P81126-143626.jpgЕкскурсія до музею учнів 6 класу. Тема "Голодомор". Вчитель: Іляскіна А. Г./Files/images/shklniy_muzey/P81126-132801.jpgЕкскурсія до музею учнів початкових класів. Проводить Сірик Г. А./Files/images/shklniy_muzey/P81126-140258.jpg

/Files/images/shklniy_muzey/IMG_5337.JPGЕкскурсія до музею учнів 4 класу. Вчитель: Данильчук Л. В.

/Files/images/shklniy_muzey/IMG_5339.JPG

/Files/images/shklniy_muzey/IMG_5341.JPG

Історико-краєзнавчий музей с. Кип'ячка

Історико-краєзнавчий музей було відкрито в 1980 році і з окремими перервами він діє і досі. Його експозиції розміщені в трьох кімнатах. На експозиціях розміщені матеріали, що дають змогу краще пізнати і зрозуміти життя села в минулому і сучасному.

В першій кімнаті на експозиційних стендах висвітлено сучасне нашого села та витоки і розвиток освіти в селі Кип’ячка. Тут зібрано фотоматеріали різних часів діяльності школи, шкільний інвентар різних часів. Окремий стенд присвячено випускникам та тим, хто закінчив нашу школу на "відмінно" (починаючи з першого післявоєнного року).

Закінчується огляд стендами про сучасне села, стендом про жителів села, що за труд нагороджені орденами і медалями.

Крім виставлених в експозиціях матеріалів, музей має чимало фотографій кінця ХІХ - початку ХХ ст., фотографій періоду колективізації в селі.

В музеї можна ознайомитися з обширною історичною, географічною справкою села Кип’ячка.

Друга експозиційна кімната присвячена розповіді про наше село в роки голодомору 1933 р. та Великій вітчизняній війні. Тут зібрані фотоматеріали і описи тих часів: дані про жертви голодомору, учасників визволення села від фашистських загарбників, наших односельчан, що загинули в роки війни, про тих, хто насильно був відправлений в Німеччину. Тут же експонується чимало військового спорядження: каски, патронні стрічки, котелки солдатські та ін.

В третій кімнаті зібрані матеріальні знахідки давнини: крем'яний ніж, камінні сокири, молотки, мотики, ліплені ритуальні посудини, уламок посудини часів Трипільської культури, кренделевидне кресало та ін. Продовжує експозицію розділ знарядь праці та бойового спорядження: наконечник лопати, кована лопата, давній серп, підкови, стремена, замок, наконечники списа, гарматні ядра, напівдерев’яні плуг і рало та інше.

В музеї є чимало посуду різних часів: горщики, глечики, макітерки, миски, дерев'яні посудини-бочечки, мірки, ковші, жлукто, ночви.

Особливо цікавим є зібрання матеріалів домашнього ткацтва. Тут зібрані всі, без винятку, потрібні для цієї справи знаряддя: бительниця, терниця, гребені, гребінки, щітки, прядки, мотовила, вертушка, ткацький верстат (діючий). Є також набір різних видів пряжі та тканих виробів: полотна, рушників, ряден.

Експозиція одягу включає в себе великий набір жіночих домотканих сорочок ручного виробу з вишиванками, фартухів, спідниць, корсетів, туників, свитин, поясів, взуття, рушників (підв'язок).

Також в цій кімнаті знаходиться макет української печі та стенд з грошовими знаками різних часів.

Матеріали музею зібрано і створено педагогічно-учнівським колективом школи.

/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3462.JPGІнтер'єр світлиці /Files/images/shklniy_muzey/IMG_3469.JPGПіч/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3463.JPGУкраїнський одяг/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3464.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3491.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3466.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3468.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3470.JPGТкацький верстат/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3472.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3471.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3481.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3482.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3483.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3478.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3477.JPG/Files/images/shklniy_muzey/IMG_3488.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 867

Коментарi